Slik tar du kontakt med en likeperson

Vervet som likeperson er basert på frivillighet. Det er ikke alltid våre likepersoner er tilgjengelig på telefon, vi anbefaler derfor deg som ønsker kontakt med en likeperson om å sende en e-post eller sms for å avtale tid, og eventuelt sted, for en samtale. 

Er du usikker på hvem du skal kontakte? Send en epost til: likepersontjenesten@gynkreftforeningen.no så hjelper vi deg videre. 

Hva er en likeperson?

En likeperson er en person som selv har vært igjennom en sykdomsperiode, enten som syk eller som pårørende, og som kan dele sine erfaringer med andre og samtidig være en person som forstår og støtter utenfor det medisinske behandlingsapparatet. De fleste av våre likepersoner har selv vært syke, men vi har også likepersoner som er pårørende. Våre likepersoner kan avtale samtaler på telefon, møtes til en samtale over en kopp kaffe, eller hjelpen kan skje skriftelig gjennom e-post, messenger eller sms. 

Alle våre likepersoner har taushetsplikt. Likepersonsarbeidet er kontakt mellom personer, og ikke en del av organisasjonsarbeidet i foreningen. Husk at øikepersoner ikke er helsepersonell og kan ikke uttale seg om spørsmål som har med diagnose eller behandling å gjøre.

Se film om likepersonstilbudet her:

Prinsippet med likepersonsarbeid er at personer som selv har vært syk, kan dele sine erfaringer med andre og samtidig være en person som forstår og støtter. 

Likepersonutvalget:

Leder: 
Eva Kantor, kontakt: 93 03 86 02 
Mail: anitakan@online.no

Medlemmer:
Lisbeth Westergren, kontakt: 47 02 64 90  
Mail: lisbeth.westergren64@gmail.com

Jorun N. Stallemo, kontakt: 97 54 42 85
Mail: jorun@gynkreftforeningen.no


Våre likepersoner

Her er en oversikt over våre likepersoner, delt etter fylte. Du kan ta direkte kontakt med en likeperson, send gjerne en sms eller e-post for å avtale en samtale. 

Troms og Finnmark:

Ragnhild Kristiansen, 9450 Hamnvik. Kontakt: 41 63 87 89 Mail: rgnhldkristiansen@yahoo.no

Eli Annie Moursund, 9404 Harstad. Kontakt: 95 88 10 40 Mail:super_tante_19@hotmail.com

Mette Dischington, 9404 Harstad. Kontakt: 95 46 70 60
Mail: mette77dj@gmail.com

Jorid Torgvær, 8404 Myre. Kontakt: 48 17 31 22
Mail: jorid.torgvar@gmail.com

Trøndelag:

Astrid Loe  Johansen, 7033 Trondheim. Kontakt: 91 19 93 09 
Mail: astridlj@online.no

Inger Stadsvik, 7037 Trondheim. Kontakt: 92 88 83 82 
Mail: inger.stadsvik@hotmail.com

Brit Lindebrekke, 7036 Trondheim. Kontakt: 48 09 58 91 
Mail: brit.lindebrekke@gmail.com

Elisabeth Tronstad, 7713 Steinkjer. Kontakt: 90 68 35 55  
Mail: elisabeth.kvam.tronstad@outlook.com

Siri Berg,  7021 Trøndelag. Kontakt: 91 15 20 36
Mail: siri@gynkreftforeningen.no

Siri Pallin Støen, 7079 Flatåsen. Kontakt: 90 66 02 58
Mail: 
siripast@gmail.com 

Bergen og omegn:

Wenche Jæger, 5227 Nesttun. Kontakt: 90 23 77 52
Mail: w-jaeger@online.no

Zuzanna Nieznalska, 5211 Os. Kontakt: 97 49 70 78,
Mail: zuzanna.nieznalska@gmail.com

Stavanger og omegn:

Ingunn Eike, 4010 Stavanger. Kontakt: 98 82 47 56 
Mail: ingunn.eike1@lyse.net

Innlandet:

Lillian Lunde, 2387 Brumunddal. Kontakt: 97 17 58 14
Mail: lillfje@online.no

Laila Fredhjem, 2422 Nybergsund. Kontakt: 62 45 33 70 
Mail: lailafredhjem@gmail.com

Agder:

Lisbeth Westergren, 4820 Froland. Kontakt: 47 02 64 90
Mail: lisbeth.westergren64@gmail.com

Reidun Westergren, 4640 Søgne. Kontakt: 90 54 50 78 
Mail: reiwes@hotmail.com

Kate Lindland Johnsrud, 4521 Lindesnes. Kontakt: 91 87 94 14
Mail: katejoh@hotmail.no

Jorunn Nilsen Stallemo, 4514 Mandal. Kontakt: 97 54 42 85 
Mail: jorun@stallemo.com

Pårørende likeperson:
Charlotte Knudsen, 4820 Froland. Kontakt: 46 54 55 50
Mail: charlotte-knudsen@hotmail.com

Oslo og Akershus:

Marit Holm Mathisen, 1160 Oslo. Kontakt: 90 93 77 40 
Mail: maritholmmathisen@gmail.com

Sidsel Korsvoll, 1394 Nesbru. Kontakt: 92 22 88 52  
Mail: sidsel.korsvoll@gmail.com

Marit Høgås, 2019 Skedsmokorset. Kontakt: 93 00 18 05 
Mail: marithogas@gmail.com

Katrine Kopperud Eriksen, 1920 Sørumsand. Kontakt: 99 23 36 23
Mail: kattkopp@hotmail.no 

Solvor Bye Tellefsen, 1258 Oslo. Kontakt: 98 86 28 83
Mail: solvor.b.tellefsen@gmail.com 

Eli Flom, 0678 Oslo. Kontakt: 99 42 89 96
Mail: Eliflom@gmail.com

Mette M. Ege, 1177 Oslo. Kontakt: 97 52 55 53 
Mail: mette.m.ege@gmail.com

Lan Kim Khuu, 1051 Oslo. Kontakt: 91 12 22 23 
Mail: lanki@online.no

Kim Hong Khuu, 0672 Oslo. Kontakt: 95 75 54 58
Mail: kimbonty@hotmail.com

Inger Klevstrand. 0165 Oslo. Kontakt: 97 06 99 90
Mail: inger.e.klevstrand@gmail.com

Janniche Jensen Kolbergsrud . 1389 Heggedal. Kontakt: 97 65 07 29 
Mail: jkolbergsrud@gmail.com

Bente Kierulf. 0775 Oslo. Kontakt: 93 40 13 55
Mail: bente@kierulf.priv.no

Pårørende likeperson:
Dag Winding Sørensen, 1920 Sørumsand. Kontakt: 99 54 37 47
Mail: ivwind@online.no

Østfold: 

Erna Hogrenning, 1526 Moss. Kontakt: 90 03 66 49
Mail: erna.hogrenning@hotmail.com

Beate Steen Nilsen, 1784 Halden. Kontakt: 45 27 81 89
Mail: beatenilsen68@Outlook.com

Eva Kantor, 1679 Kråkerøy. Kontakt: 93 03 86 02
Mail: anitakan@online.no

Sissel Orhaug, 1613 Fredrikstad. Kontakt: 90 07 65 28.
Mail: sisseorh@online.no 

Elin Harriet Eilertsen, 1653 Sellebakk. Kontakt: 92 06 43 08 
Mail: elin-harriet@hotmail.com